Dünya

Sizin için seyahat rehberi yazılarımızda Dünya’da gezilecek yerlerden, en güzel şehirlerden, hatta Dünya’da gezilecek ilginç yerlerden bahsettiğimiz sitemizde seyahat severlere bir rehber olabiliyorsak ne mutlu bize. Yedi farklı kıtada onlarca ülke biz gezginler tarafından keşfedilmeyi bekliyor. Dünya gezi belgeselleri, gezi programları, gezi yazıları ve daha birçoğuyla her geçen gün keşfedilmeye, yeni yerler öğretmeye devam ediyor. Sadece Dünya gezi rotaları ve gezilecek yerleri değil; Dünyayı gezmek için gerekenler, yapılabilecekler, vize ve pasaport işlemleri ve daha fazlası da bilgilerle ilgili yazılarımız da bulunuyor. Daha nice rehber niteliğinde gezi yazımızda Dünya gezilecek yerleri siz seyahat severlerle buluşmak üzere. Hayat kısa, dünya dönüyor. Ne duruyoruz? Hadi gezelim!

Dünya’da Gezilecek En Güzel Yerler

Uçsuz bucaksız bir gezi rotasına sahip Dünya’da gezilecek en güzel yerleri hem keşfediyor hem gezi yazılarımızla anlatıyoruz. Dünya’da gezilecek çöller, dağlar, şehirler, ülkeler, denizler, okyanuslar, plajlar, sahiller, tarihi yerler, kültürel alanlar ve daha saymakla bitmeyecek gezi rotası vardır. Dünya’da gezilecek en güzel yerler arasında ülkemiz Türkiye’den de birçok yer vardır. Kapadokya, Ölüdeniz, Muğla, Antalya, İstanbul ve daha birçok şehir her sene yerli turistlerden olduğu kadar yabancı turistler tarafından da ilgi görmektedir. İtalya, Fransa, Çin, Japonya, ABD, İngiltere, Tayland, Güney Afrika, İspanya gibi ülkeler ve Paris, New York, Barcelona, Berlin, Roma, Venedik, Chicago gibi şehirler Dünya gezilecek yerler içerisinde her sene birçok turist tarafından ziyaret edilen yerlerdir. Dünya’da gezilecek en güzel yerler kişiden kişiye değişse de saydığımız yerler görmeye değer, görenleri kendine hayran bırakan yerlerdendir. Her gezen kişi tekrar tekrar gezmek ister, birçok güzelliğe ev sahipliği yapan yerlerdendir.

Dünya’da Gezilecek En Güzel Şehirler

Dünya’da gezilecek en güzel şehirler hangisi? diye sorarsanız herkesin gezi anlayışına göre farklı bir cevabı olacaktır. Kimisi tarihi gezileri, kimisi kültürel gezileri, kimisi doğal güzellikleri gezmeyi kimisi de sahil kenarı tatil tarzı bir geziyi sever. Gerçekleştirmek istediğiniz gezi türüne göre gezilecek yerlerin listesini oluşturabilir, seyahat rotanızı belirleyebilirsiniz. Biz genel olarak Dünya’da gezilecek en güzel şehirleri sayacak olursak en çok turist alan yerleri, en çok ziyaret edilen ülkeleri ve şehirleri sayabiliriz. Gezilecek en güzel şehirler sizin zevkinize ve gezi anlayışınıza göre değişiklik gösterecektir. Dünya gezilecek yerleri arasında en güzel, en çok ziyaret edilen, görenlerin tekrar görmek istediği şehirler şunlardır: Venedik/İtalya, New York/ABD, Londra/İngiltere, Rio de Janeiro/Brezilya, Petra/Ürdün, Roma/İtalya, Florensa/İtalya, Paris/Fransa, Pekin/Çin, Tokya/Japonya, Amsterdam/Hollanda, Berlin/Almanya, Singapur, Las Vegas/ABD, Semerkant/Özbekistan, Sidney/Avusturalya, San Francisco/ABD ve İstanbul/Türkiye şehirleridir. Dünya gezilecek yerleri arasında her yıl en çok turist alan, en çok ziyaret edilen yerler buralardır. Hepsi görmeye değer ayrı bir güzellik, ayrı bir tarih ve ayrı kültürler barındırmaktadır.  

Dünya’da Gezilecek Ülkeler

Dünya gezilecek ülkeler arasında farklı kıtalardaki farklı onlarca ülkeyi sayabiliriz. Bu ülkeler arasında herkesin gezmesi gereken, mutlaka görülmesi gereken Dünya ülkelerini sıralamak daha doğru olacaktır. Dünya’da gezilecek yerler arasında birbirinden güzel gezilecek ülkeleri sıralarsak mutlaka bu ülkeleri görün deriz: İtalya, Fransa, İngiltere, ABD, Çin, Japonya, Sidney, Güney Afrika, Almanya, Ürdün, Singapur, Maldivler, Sri Lanka ve tabii ki güzel ülkemiz Türkiye. Birçok gezilecek yer, tarihi yerler ve doğal güzellikleri barındıran bu ülkeler Dünya’da gezilecek ülkeler denince akla gelen yerlerdir. Bu ülkeler birbirinden güzel şehirleriyle gezginler için harika bir gezi rotası olacaktır. Gezmeye başlamadan önce seyahat rehberi yazılardan faydalanarak gezerken kolaylık olması için kendinize bir gezi rotası oluşturabilirsiniz. Gitmeden önce o ülkenin kültürü hakkında bilgi edinebilir, müzelerini, doğal alanlarını, tarihi ve kültürel yapılarını belirleyerek gezi rotanıza ekleyebilirsiniz. Dünya’da gezilecek ülkeler arasında yapmak istediğiniz seyahate göre birçok ülkede keşfedilecek birçok yer vardır. Kendinize en uygun seyahat rotasını belirleyin ve yola çıkın! Gezilecek, keşfedilecek çok yer listesi var.
Dünya’da Gezilecek İlginç Yerler
Dünya’da gezilecek yerler arasında çılgın gezginlerin merak ettiği, maceraperestlerin gezilecek yerler listesine eklediği birçok ilginç yer de bulunmaktadır. En ilginç yerler listesinde ilk 10 yeri sıralayacak olursak: Cehennem Kapısı/Türkmenistan, Sahra’nın Gözü/Moritanya, Büyük Mavi Delik/Belize, Erebus Buz Kayaları/Antartika, Şeytan Kayalıkları/Avustralya, Kamış Flüt Mağarası/Çin, Uyuni Tuz Gölü/Bolivya, Antilop Kanyonu/ABD, Taş Orman/Madagaskar, Ball Pyramid/Pasifik Okyanusu gibi yerleri sayabiliriz. Bu gezilecek ilginç yerler arasında kimi görüntüsüyle, kimi oluşumuyla, kimi tarihiyle birtakım ilginç özelliklere sahiptir; bu yönleriyle Dünya’da gezilecek ilginç yerler listesinde sıralanabilir.
İçerik Yok